Rar se întâmplă ca un jucător de fotbal să înscrie de două ori în propria poartă, în timpul aceluiași meci, însă tânăra de 25 de ani, Meikayla Moore, a "reușit" imposibilul: în 36 de minute, ea a setat scorul întâlnirii Noua Zeelandă - SUA, din cadrul SheBelievesCup, la 0-3. Vorbit de un hat-trick perfect de autogoluri: apărătoarea de la Liverpool și-a păcălit propriul portar cu dreptul, cu o lovitură de cap și cu stângul.
Al treilea autogol a prăbușit-o total pe jucătoare, care a fost imediat schimbată de selecționerul Noii Zeelande (minutul 40). Moore a părăsit terenul cu lacrimi în ochi, având toate motivele să se considere extrem de ghinionistă.
Erling Haaland a cheltuit o sumă impresionată pentru a face cadouri foștilor colegi de la Dortmund
În cele din urmă SUA s-a impus cu 5-0 și conduce grupa, în timp ce Noua Zeelandă rămâne la cota "0", după ce în primul meci al grupei pierduse cu Islanda, 0-1.
Moore este din 2020 jucătoare la Liverpool, după ce a impresionat în prima ligă germană, la Koln și Duisburg. La națională are 48 de selecții, 3 goluri și, de ieri, 3 autogoluri.
Peluza Cătălin Hîldan a anunțat prima pentru Dinamo, la jocul de baraj cu U Cluj
ACUM 9 ORE
Universitatea Craiova – Farul 4-1. Antrenament reușit pentru olteni înainte de barajul pentru Europa