Dortmund a avut o partidă teribil de grea la Augsburg, văzându-se condusă cu 3-1 în minutul 59, după dubla lui Niederlechner și reușita lui Richter. În minutul 56, Favre a decis să îl introducă pe Haaland, aflat la prima sa partidă oficială pentru gruparea din Bundesliga.
Rezultatul: între minutele 59 și 79 atacantul a marcat de trei ori, pe tabela marcatorilor punându-și semnătura și Sancho, pentru o victorie ce nu mai părea posibilă.
Ukrainian Premier League
Mircea Lucescu, victorie obținută în minutul 90+7 cu Dinamo Kiev: "Au fost emoţii puternice!"
ACUM 3 ORE
Grație victoriei de azi, Dortmund a urcat pe locul 4 în clasament, la egalitate cu rivala Bayern, care are un meci mai puțin disputat.

• Haaland a ales Dortmund
Atacantul norvegian a semnat la finalul anului un contract pe 4 ani și jumătate cu clubul german.
Manchester United era considerată mare favorită pentru obținerea semnăturii lui, apoi Juventus a intrat în pole position după ce Tuttosport a anunțat un acord între campioana Italiei și Erling Braut Haaland.
Însă atacantul norvegian a făcut altă alegere! Borussia Dortmund a anunțat pe final de 2019 transferul atacantului de doar 19 ani!
În ciuda unor oferte de la cluburi de top din toată Europa, Erling Haaland a ales-o pe BVB și perspectivele pe care i le-am arătat. Perseverența noastră și-a spus cuvântul | Michael Zorc, director sportiv Borussia Dortmund
Eredivisie
Ajax a făcut scorul sezonului în Olanda! "Lăncierii" au avut 8 jucători pe lista marcatorilor
ACUM 3 ORE
Vali Crețu a explicat cum a obținut penalty-ul din care a înscris Keșeru: "Am fost mai șmecher"