Astăzi, la sediul FRF, a avut loc tragerea la sorți a programului din play-off-ul și play-out-ul Ligii a doua.
Cele 6 echipe care se vor lupta pentru promovarea în Liga 1 sunt Petrolul Ploiești, Universitatea Cluj, FC Hermannstadt, Unirea Slobozia, Steaua București și Concordia Chiajna.
Formațiile de pe primele două poziții vor promova direct în primul eșalon fotbalistic, în timp ce echipele de pe locurile 3 și 4 vor juca un baraj pentru a obține promovarea, urmând a le întâlni pe ocupantele pozițiilor 13 și 14 din clasamentul Ligii 1.
Romanian Liga I
FCSB se pregătește pentru următorul sezon! Ce fotbalist se va alătura lotului roș-albaștrilor
IERI LA 07:52
Echipele din play-out-ul Ligii a doua au fost împărțite în două grupe, în grupa A aflându-se Csikszereda, Metaloglobus, Poli Iași, Șelimbăr, Poli Timișoara, Dunărea Călărași și Dacia Unirea Brăila, în timp ce din grupa B fac parte FC Buzău, Unirea Dej, Ripensia Timișoara, Viitorul Pandurii Tg. Jiu, FC Brașov și Unirea Constanța.
Citește și:

Programul play-off-ului Ligii a doua

Etapa 1 (19 martie):
  • FC Hermannstadt – Unirea Slobozia
  • Concordia Chiajna – Steaua București
  • Petrolul Ploiești – Universitatea Cluj
Etapa 2 (2 aprilie):
  • Unirea Slobozia – Universitatea Cluj
  • Steaua București – Petrolul Ploiești
  • FC Hermannstadt – Concordia Chiajna
Etapa 3 (9 aprilie):
  • Concordia Chiajna – Unirea Slobozia
  • Petrolul Ploiești – FC Hermannstadt
  • Universitatea Cluj – Steaua București
Etapa 4 (16 aprilie):
  • Unirea Slobozia – Steaua București
  • FC Hermannstadt – Universitatea Cluj
  • Concordia Chiajna – Petrolul Ploiești
Etapa 5 (23 aprilie):
  • Petrolul Ploiești – Unirea Slobozia
  • Universitatea Cluj – Concordia Chiajna
  • Steaua București – FC Hermannstadt

Programul primei etape din play-out-ul Ligii a doua

Grupa A:
  • Politehnica Timișoara – Dunărea Călărași
  • CSC 1599 Șelimbăr – Politehnica Iași
  • Dacia Unirea Brăila – Metaloglobus București
  • AFK Csikszereda stă.
Grupa B:
  • Ripensia Timișoara – FC Brașov
  • FC Buzău – Viitorul Pandurii
  • Unirea Constanța – Unirea Dej
  • AFC Astra stă.
Romanian Liga I
FCSB, cap de serie în turul 2 al Conference League! Care sunt posibilii adversari ai roș-albaștrilor
IERI LA 07:21
Romanian Liga I
Dan Petrescu, supărat și după ce a câștigat un nou titlu cu CFR Cluj! "Merit mai mult respect"
IERI LA 06:20