Ionel Gane s-a arătat extrem de fericit pentru succesul echipei sale în fața marii rivale FCSB. Tehnicianul lui Dinamo a spus că rezultatul de pe tabelă este meritat, ținând cont de atitudinea și jocul prestat de elevii săi.

Dinamo - FCSB 1-0 | Ionel Gane, bucuros după calificarea în sferturile Cupei României: "Știm ce înseamnă pentru suporteri!"

EURO 2020 S-AR PUTEA DISPUTA ÎNTR-O SINGURĂ ŢARĂ. CE STADIOANE AR PUTEA GĂZDUI COMPETIȚIA
ACUM CÂTEVA SECUNDE

Gane știe cât de mult înseamnă victoria împotriva trupei lui Toni Petrea pentru suporterii lui Dinamo:

"Este o victorie frumoasă, sunt foarte bucuros! Îmi felicit jucătorii, știu ce înseamnă victoria pentru noi și pentru suporteri. Cred că am trecut meritat de FCSB în acest meci. Chiar dacă FCSB-ul a schimbat foarte mulți jucători, noi am folosit un sistem 4-4-2 și am forțat încă din primul minut. Eșanu a intervenit foarte bine în repriza a doua și ne-am calificat.

Veneam după două înfrângeri, dar după două jocuri bune. Și cu FCSB și cu Craiova am jucat bine și nu meritam să pierdem. Și astăzi am fost mulțumit de joc, ne-am creat mai multe ocazii decât data trecută (n.r. - în meciul cu FCSB din Liga 1)", a spus Ionel Gane, la finalul meciului din Cupa României.

Dinamo - FCSB 1-0, în Cupa României! Ionel Gane, cu gândul la trofeu

"Jerry" Gane visează să aducă în "Ștefan cel Mare" Cupa României, trofeu care rămâne în continuare "un obiectiv pentru Dinamo".

Antrenorul "câinilor" a dezvăluit că nu se așteaptă ca jucătorii și staff-ul tehnic să primească vreo primă după calificarea în sferturile Cupei:

"Ar fi frumos să câștigăm Cupa. Indiferent de situația prin care trecem, Cupa rămâne un obiectiv pentru noi. Am trecut de 2 echipe bune, Viitorul și FCSB, iar acum așteptăm următorul adversar. Avem un moral bun pentru următoarele meciuri din campionat.

Chiar dacă am reușit să aducem 3 jucători, nu este ușor să schimbi echipa de la o etapă la alta. Trebuie să fiu foate atent când folosesc jucătorii tineri. Nu vom primi vreo primă și nici nu avem nevoie.", a mai spus Ionel Gane.

Dinamo și-a asigurat calificarea în sferturile Cupei României, acolo unde se aflau deja Petrolul, Dunărea Călărași, Chindia Târgoviște și U Cluj.

Rusia vrea să joace cu spectatori la Euro 2020. Câți oameni ar putea fi prezenți la St. Petersburg