Djokovic s-a calificat în turul 3 la Roma! De ce s-a enervat în setul 2 și a țipat la arbitru

Andrei Bobeica

Publicat 11/05/2021 la 21:29 GMT+3

Novak Djokovic s-a calificat în turul 3 al turneului de la Roma, după ce l-a învins în 2 seturi pe Taylor Fritz, scor 6-3, 7-5.

Novak Djokovic protégé par un parapluie lors de son match à Rome contre l'Américain Taylor Fritz, le 11 mai 2021 à Rome.

În turul următor, Djokovic îl va avea adversar pe învingătorul dintre Norrie și Davidovich.

Djokovic, nervos la adresa arbitrului

Partida dintre Djokovic și Fritz a fost întreruptă din cauza ploii, în setul 2, la scorul de 5-5.
Când sârbul servea pentru meci, a început să plouă. Novak Djokovic s-a enervat după ce Fritz a reușit break-ul și a dus scorul la 5-5.
"Cât mai vrei să jucăm? Te-am întrebat de 3 ori, nu verifici nimic!", a strigat Djokovic către arbitru.
Arbitrul a decis apoi întreruperea partidei.
Djokovic a câștigat primul set în 36 de minute, iar al doilea în 46 de minute.