După o perioadă extrem de solicitantă, în care în Premier League s-a jucat din două în două zile, antrenorii formațiilor din prima ligă engleză și-au permis luxul să odihnească mulți dintre titularii obișnuiți, în partidele din FA Cup.
Astfel, Brighton a fost eliminată din competiție de Sheffield Wednesday, scor 0-1, singurul gol al meciului purtând semnătura lui Reach (minutul 65).
O soartă similară a avut și Aston Villa, care are ca singur obiectiv salvarea de la retrogradare. În consecință, Dean Smith a folosit o garnitură secundă în disputa de pe stadionul lui Fulham, iar asta s-a văzut: gazdele s-au impus cu 2-1, grație reușitelor lui Knockaert și Arter.
UAE Premier League
Salariul uriaș cu care arabii l-au convins pe Olăroiu să semneze înainte ca FRF să facă o propunere
ACUM 24 MINUTE

Watford, egalată de la 3-0

Marea surpriză a avut loc la Watford, însă. Într-un reviriment impresionant în Premier League, trupa de pe Vicarage Road părea să aibă o misiune ușoară în fața formației de liga a 3-a, Tranmere. După ceva mai mult de jumătate de oră, tabela arăta 3-0 pentru gazde, după reușitele lui Dele Bashiru, Chalobah și Pereyra.
Intrați la cabine cu gândul la următoarea partidă de Premier League, Watford a avut parte de o repriză secundă de coșmar. Mai întâi, Jennings a redus din diferență, pentru ca în minutul 78 Monthe să puncteze pentru 2-3 și să îi aducă pe oaspeți în joc.
Cu trei minute înainte de final, Mullin a egalat incredibil, din penalty, iar Watford a fost la un pas să fie eliminată. Asta pentru că Tranmere a forțat pe final, în condițiile în care Pereyra a fost eliminat.
Soarta calificării se va decide astfel la rejucare, partida următoare urmând a avea loc pe terenul lui Tranmere.

Watford - Tranmere 3-3
Eurosport îți mai oferă duminică și luni 3 alte partide din FA Cup. Iată programul:
Chelsea - Nottingham Forest (duminică, ora 16:00)
Liverpool - Everton (duminică, ora 18:00)
Arsenal - Leeds (luni, ora 21:30)
Toate partidele din Cupa Angliei sunt transmise pe Eurosport player.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Merseyside derby | Sigurdsson, mai scump decât Salah și Mane. Cum a fost "jefuită" Everton