Echipa lui Marius Șumudică, Gazișehir Gaziantep, a remizat cu Alanyaspor, scor 1-1, în etapa 9 din Super Lig.
Alanyaspor a deschis scorul, în minutul 33, când Papiss Cisse a ajuns la pasa trimisă de Junior Fernandes și a șutat din prima, trimițând balonul în poarta apărată de Guvenc. Gaziantep a egalat, în minutul 90+1, prin Jean Armel Kana Biyik, care a reluat cu capul lovitura liberă executată de Patrick Twumasi.
Echipele utilizate:
Turkish Süper Lig
Moruțan, comparat cu Messi în presa din Turcia! Ce au scris despre românii de la Galatasaray
19/09/2021 LA 06:18
  • Gaziantep: Guvenc – Ceylan, Kana-Biyik, Toșca, Maranhao – Chibsah, Djilobodji – Ozer (Diarra 60), Jefferson, Twumasi – Pawlowski (Erdem Ugurlu 78, Olkowski 90+6)
  • Alanyaspor: Marafona – Kanak, Tzavellas, Welinton, Bulut – Siopis, Gulselam – Fernandes (Caulker 80), Bakasetas (Bammou 73), Karaca (Cagiran 64) – Cisse
În clasamentul din Super Lig, Gazișehir Gaziantep ocupă poziția a noua, cu 12 puncte.
Mediafax
Ghinion teribil pentru Marius Șumudică! Rizespor a pierdut în minutul 90+5, după ce a condus cu 1-0
06/02/2021 LA 12:28
Alexandru Maxim, show total la Gaziantep! Românul e în topul golgheterilor din Turcia
27/12/2020 LA 12:50