Eroul lui Atletico pe Anfield, bucurie fără margini după ce madrilenii au eliminat Liverpool din UCL

Publicat 12/03/2020 la 08:52 GMT+2

Ateltico Madrid a eliminat campioana Europei din UCL chiar pe Anfield, în fața suporterilor Cormoranilor.

Marcos Llorente esulta per la doppietta al Liverpool

La finalul celor 90 de minute în care viitoarea campioană din Premier League a dominat clar, băieții lui Jurgen Klopp au înscris un gol, egalând situația la general. Chiar dacă Firmino a adus pentru câteva momente bucuria pe Anfield, echipa lui Diego Simeone a stricat rapid atmosfera prin Marcos Llorente (a reușit o "dublă") și a obținut victoria prin golul lui Morata (3-2, 4-2 la general).
La finalul meciului, eroul madrilenilor, Marcos Llorente, și-a exprimat bucuria fără margini. Mijlocașul spaniol al madrilenilor a fost decisiv pentru calificarea lui Atletico Madrid. Intrat pe teren în minutul 56, Llorente a marcat două goluri în prima repriză de prelungiri. Până la duelul cu Liverpool, Llorente marcase un singur gol tot sezonul, în meciul de campionat cu Valencia, din februarie.
Nu știm care este limita noastră. Ne-am apărat cu toții până la moarte și când întreaga echipă se implică, se întâmplă astfel de lucruri. Să marchez și să ne calificăm mai departe este un sentiment care nu poate fi descris. Suntem foarte fericiți pentru calificare, dar mai avem multă treabă și ne dorim multe în Champions League.
Echipele de start
  • Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson - Henderson (Fabinho '106), Wijnaldum (Origi '106), Oxlade-Chamberlain (Milner '82) - Salah, Firmino (Minamino '113), Mane. Antrenor: Jurgen Klopp
  • Atletico Madrid: Oblak - Trippier (Vrsaljko '91), Savic, Felipe, Renan Lodi - Koke, Saul, Thomas, Correa (Gimenez '106)- Costa (Llorente '56), Joao Felix (Morata '103). Antrenor: Diego Simeone
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.