La aeroport, fanii au scandat mai multe mesaje de susţinere, precum „Suntem mândri de voi!", după cum se poate observa într-o filmare postată pe pagina de Facebook a CFR Cluj. Suporterii i-au strigat numele lui Alexandru Păun, al cărui gol a fost anulat în minutul ‘88 al meciului cu Sevilla.
CFR Cluj a rămas neînvinsă în cele două meciuri cu Sevilla, scor 1-1, în tur, şi 0-0, în retur, însă golul spaniolilor din deplasare a făcut diferenţa. Campioana României a părăsit Europa League după o performanţă bună. CFR Cluj a reuşit să rămână neînvinsă contra celor de la Sevilla, a trecut de patru tururi preliminare în competiţiile europene şi a încheiat pe locul doi în grupa din care au mai făcut parte Celtic, Lazio şi Rennes.
Europa League
La 90 de minute de istorie. Tavernier poate deveni primul fundaș golgheter din istoria Europa League
18/05/2022 LA 09:43
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Nemții "cuceresc" Camp Nou. 30.000 de fani ai lui Eintracht vor fi prezenți la returul cu Barcelona
13/04/2022 LA 09:20
UEFA, mult mai dură decât FIFA! Bild anunță că Spartak Moscova va fi exclusă din Europa League
28/02/2022 LA 12:06