LIVETEXT UEFA Europa League: Manchester United - Copenhaga / Inter - Leverkusen (22:00)

Cosmin Cioboata

Actualizat 11/08/2020 la 00:39 GMT+3

În această seară au loc primele două meciuri din sferturile de finală ale UEFA Europa League, disputate în manșă unică în Germania: Manchester United vs Copenhaga și Inter Milano vs Bayer Leverkusen.

Meciurile din "Final-8"-ul UEFA Europa League se dispută în Germania

Manchester United - Copenhaga 1-0

FINAL! United s-a calificat în semifinalele Europa League.
Min 95. GOOOOOOL Manchester United! Bruno Fernandes transformă impecabil penalty-ul, iar "diavoliiroșii" se desprind pe tabelă.
Min 94. Anthony Martial a fost faultat în careu de Bjelland, iar arbitrul dictează lovitură de la 11 metri.
S-au încheiat primele 90 de minute. United și Copenhaga vor lupta pentru calificare în prelungiri.
Min 45. Mason Greenwood reușește să înscrie, însă golul a fost anulat pe motiv de offside.

Inter - Leverkusen 2-1

FINAL! Inter s-a calificat în semifinalele Europa League.
Min 24. GOOOOOL Leverkusen! Havertz reduce din diferență, după o incursiune în careul lui Inter. Tânărul star al lui Leverkusen i-a trimis mingea printre picioare lui Handanovic.
Min 21. GOOOOOL Inter! Lukaku dublează avantajul italienilor, cu un șut din cădere.
INFO: Grație golului marcat în această seară, Lukaku a stabilit un nou record: este primul jucător care înscrie în 9 apariții consecutive în UEFA Europa League.
Min 15. GOOOOOL Inter! Barella a deschis scorul cu o execuție cu exteriorul, lângă bară.
Min 1. Start de meci!
  • Inter: Handanovic - Godin, De Vrij, Bastoni - D'Ambrosio, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young - Lukaku, Martinez
  • Antrenor: Antonio Conte
  • Leverkusen: Hradecky - L. Bender, S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven - Palacios, Baumgartlinger - Havertz, Demirbay, Diaby - Volland
  • Antrenor: Peter Bosz