Glasgow Rangers s-a calificat în grupele Europa League., după ce a trecut pe teren propriu cu 2-1 de Galatasaray. Ianis Hagi a început ca titular pentru echipa lui Steven Gerrard și a dat pasa decisivă la primul gol al meciului, marcat de Arfield în minutul 52.
Tavernier a majorat avantajul gazdelor în minutul 59, iar Marcao a redus din diferență în minutul 87, dar turcii nu au mai avut timp pentru a forța trimiterea meciului în prelungiri, astfel că Rangers va juca din nou în grupele Europa League.
Europa League
Avocatul lui Kamara, șocat de ce au făcut copiii cehi la meciul cu Rangers. "O rușine!"
01/10/2021 LA 08:29

Presa din Turcia a reacționat după evoluția excelentă a lui Ianis

”Ianis Hagi din Istanbul a dat pasă de gol!”, scrie cotidianul Fanatik.
”Fiul lui Gheorghe Hagi, Ianis Hagi, a fost cel care a oferit pasa de gol pentru prima reușită a echipei scoțiene în victoria celor de la Rangers. Ianis, fiul unei legende de la Galatasaray, s-a născut la Istanbul”, continuă jurnaliștii turci.
Tragerea la sorți pentru grupele Europa League va fi transmisă LIVE VIDEO pe Eurosport.ro astăzi de la 14:00.
Leicester - Napoli 2-2, în meciul serii din EL. Rezultatele din Europa League și Conference League
16/09/2021 LA 21:01
Moruțan și Cicâldău, meci mare pentru Galata, în victoria cu Lazio! Mitriță, gol pentru PAOK
16/09/2021 LA 18:35