Glasgow Rangers s-a calificat în grupele Europa League., după ce a trecut pe teren propriu cu 2-1 de Galatasaray. Ianis Hagi a început ca titular pentru echipa lui Steven Gerrard și a dat pasa decisivă la primul gol al meciului, marcat de Arfield în minutul 52.

Tavernier a majorat avantajul gazdelor în minutul 59, iar Marcao a redus din diferență în minutul 87, dar turcii nu au mai avut timp pentru a forța trimiterea meciului în prelungiri, astfel că Rangers va juca din nou în grupele Europa League.

Europa League
S-a stabilit un record impresionant în Europa League! Gol fantastic înscris de la 56 de metri
ACUM 8 ORE

Presa din Turcia a reacționat după evoluția excelentă a lui Ianis

”Ianis Hagi din Istanbul a dat pasă de gol!”, scrie cotidianul Fanatik.

”Fiul lui Gheorghe Hagi, Ianis Hagi, a fost cel care a oferit pasa de gol pentru prima reușită a echipei scoțiene în victoria celor de la Rangers. Ianis, fiul unei legende de la Galatasaray, s-a născut la Istanbul”, continuă jurnaliștii turci.

Tragerea la sorți pentru grupele Europa League va fi transmisă LIVE VIDEO pe Eurosport.ro astăzi de la 14:00.

Reacția lui Jose Mourinho după înfrângerea lui Tottenham! Cum îi va pedepsi pe jucători
ACUM 20 ORE
Rondon a început să râdă la finalul meciului din Gruia! Comparația care l-a amuzat pe atacant