• ChukwuezeJesus Pino Santos
    29'
Înaintea meciului

Arsenal - Villarreal CF

Europa League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Arsenal și Villarreal CF în direct pe Eurosport. Meciul începe la 22:00 pe 6 mai 2021. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Mikel Arteta și Unai Emery? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Arsenal și Villarreal CF. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Arsenal și Villarreal CF. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
30
28

Bară Arsenal! După 27 de minute apare și prima ocazie a tunarilor printr-un șut din careu al lui Aubameyang care lovește însă bara.

22

În primele 22 de minute ale meciului, Aubameyang a atins mingea o singură dată. Tunarii nu au avut nicio ocazie.

15

Arsenal trebuie să facă mai multe în acest meci dacă vrea să ajungă în finală - tunarii nu au trimis niciun șut în primele 15 minute.

10

Meciul s-a mai liniștit între timp, niciuna dintre echipe nu pare dispusă să riște în aceste momente, deși Arsenal are un prim ”11” destul de ofensiv.

5

Prima mare ocazie a partidei vine de la Villareal! Un șut năprasnic al lui Chukwueze este respins excelent de Leno

1

A început meciul de la Londra! Arsenal își joacă aici, cel mai probabil, ultima șansă de a evolua în UEFA Champions League sezonul viitor. Și de a cuceri un trofeu.