UPDATE / În meciurile de la ora 22:00, Dorin Rotariu și Ștefan Radu au fost doar rezerve la Ludogorets, respectiv Lazio.
Bulgarii au fost învinși cu scorul de 4-2, în deplasare, de Braga, fiind pe ultimul loc al grupei F, cu doar un punct după primele 4 meciuri.
Italienii au obținut, în schimb, un punct din partida cu Olympique Marseille, care s-a încheiat cu scorul de 2-2. Lazio este pe a doua poziție a grupei E, cu 5 puncte.
Scottish Premiership
Rangers i-a stabilit prețul lui Ianis Hagi! Cât trebuie să plătească echipele care îl vor
ACUM 4 ORE
Toate rezultatele din a patra etapă a grupelor Europa League sunt notate mai jos.

Ianis Hagi, Florin Niță, Olimpiu Moruțan, Alexandru Cicâldău, Dorin Rotariu și Ștefan Radu sunt românii angrenați în acest sezon în grupele Europa League, competiție care a ajuns în această seară la a patra etapă.
Rangers a înfruntat-o în deplasare pe Brondby, echipă pe care o învinsese în runda precedentă cu scorul de 2-0. În această seară, echipa lui Steven Gerrard nu a reușit decât un egal, scor 1-1, golul campioanei Scoției fiind marcat de Ianis Hagi.
Românul a început meciul pe banca de rezerve, fiind trimis pe gazon în minutul 56 în locul lui Arfield. În minutul 77, Hagi a primit o pasă foarte bună în careu de la Ryan Kent și a șutat pe jos, la colțul stâng, marcând primul său gol european din acest sezon.
Prin reușita sa, Ianis a restabilit egalitatea în Brondby, gazdele conducând din minutul 45, când Balogun a trimis mingea în propria poartă.
În urma acestui rezultat, Rangers rămâne pe locul 3 în grupa A, cu 4 puncte, la egalitate cu Sparta Praga, care ocupă a doua poziție a clasamentului.
În următoarea etapă, Rangers o va înfrunta pe teren propriu pe Sparta Praga, echipa lui Florin Niță, care a fost învinsă în această seară cu scorul de 3-0 de Olympique Lyon. Portarul echipei naționale a României a încasat două goluri în două minute de la Slimani (61' și 63'), iar în prelungirile partidei a fost învins de Toko Ekambi (90+2').

Galatasaray 1-1 Lokomotiv Moscova

Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău au fost titulari în meciul pe care Galatasaray l-a disputat pe teren propriu, în compania celor de la Lokomotiv Moscova, încheiat cu scorul de 1-1.
Cicâldău, integralist, și Moruțan, care a evoluat 76 de minute, au avut prestații bune, dar nu au strălucit.
Echipa lor rămâne lider în grupa E după primele 4 etape, cu 8 puncte. În următoarea rundă a competiției, Galatasaray va primi vizita celor de la Olympique Marseille, pe 25 noiembrie.

• Steaua Roșie 0-1 Midtjylland
LG îți aduce mai aproape transmisiunile Eurosport din sporturile de iarnă.
Turkish Süper Lig
Galatasaray, doar o remiză cu echipa lui Șumudică! Antrenorul a fost eliminat, Moruțan doar rezervă
28/11/2021 LA 18:30
Hagi, unul dintre cei mai buni jucători ai lui Rangers în victoria cu Livingston! Ce note a primit
28/11/2021 LA 15:15