Moruțan, decisiv la un succes mare pentru Galatasaray în Europa League. Zi bună și pentru Ianis Hagi. Rezultate complete

Actualizat 22/10/2021 la 00:19 GMT+3

Olimpiu Moruțan a pasat decisiv la unicul gol al formației sale în partida din deplasare cu Lokomotiva Zagreb, scor 1-0. Ianis Hagi a fost titular în Rangers – Brondby 2-0.

Olimpiu Moruțan

Trei dintre internaționalii români, Alexandru Cicâldău, Olimpiu Moruțan (ambii de la Galatasaray) și Ianis Hagi (Rangers) au avut o seară fericită în Europa League.
Primii doi au jucat pe terenul echipei Lokomotiv Moscova și și-au ajutat echipa să câștige cu 1-0, rezultat în urma căruia și-a consolidat locul 1 într-o grupă din care mai fac parte Lazio și Marseille. Olimpiu Moruțan a fost chiar unul dintre protagoniștii acestei victorii.

Olimpiu Moruțan a oferit o pasă decisivă la 6 minute după ce a intrat

La doar 6 minute după ce a intrat în teren, fostul jucător de la FCSB a pasat decisiv la golul marcat de Akturkoglu, în minutul 82. Alexandru Cicâldău a fost titular și a evoluat până în minutul 90, când a fost înlocuit pentru trecerea timpului. Tot în ultimul minut, Moruțan a primit un cartonaș galben.
Ianis Hagi a fost titular în prima victorie a echipei Rangers în grupele Europa League – actualul sezon, 2-0 cu Brondby. Mijlocașul român a fost înlocuit în minutul 78, când soarta scorul indica deja 2-0.