În această seară s-au disputat 8 dintre cele 10 partide din play-off-ul Europa League.

Slavia Praga 2-2 Legia

Echipa lui Nicolae Stanciu a obținut o remiză, scor 2-2, în manșa tur a duelului decisiv pentru accederea în grupele competiției. Toate cele 4 goluri au fost înscrise în prima repriză.
Turkish Süper Lig
Moruțan, comparat cu Messi în presa din Turcia! Ce au scris despre românii de la Galatasaray
ACUM 14 ORE
Emreli a deschis scorul în minutul 20, Bah restabilind egalitatea în minutul 33. Juranovic a dus-o din nou pe Legia în avantaj după doar 4 minute, iar Masopust a marcat cu doar câteva secunde înainte de pauză, stabilind scorul final.
Stanciu a fost titular, aflându-se pe teren 82 de minute. Românul a avut mai multe ocazii importante de gol, una dintre ele în prelungirile primei reprize, iar o alta în minutul 76, când a șutat puternic din careu, balonul fiind prins de portarul polonezilor.

Rangers 1-0 Alashkert

Campioana Scoției a câștigat primul meci din play-off-ul Europa League. Echipa lui Ianis Hagi s-a impus cu 1-0 pe teren propriu în fața celor de la Alashkert, grație golului marcat în minutul 67 de Morelos.
Victoria este cu atât mai importantă cu cât Rangers a jucat în inferioritate numerică din minutul 43, după eliminarea lui Lundstram, care a încasat două cartonașe galbene în 10 minute.
Ianis Hagi a fost titular în meciul cu Alashkert, fiind scos de pe teren în minutul 90. Românul a trecut pe lângă gol în minutul 35, când nu a reușit să ajungă la o minge trimisă în careu de Lundstram.
Tot în această seară a jucat și Galatasaray, echipa lui Alexandru Cicâldău, care nu s-a aflat în lotul lui Fatih Terim. Turcii au obținut o remiză, scor 1-1, pe terenul celor de la Randers.