Pe Eurosport 1, perioada Sărbătorilor va fi încărcată într-un mod deja-tradițional de etape din Premier League. Începând de vineri, 22 decembrie, și până joi, 4 ianuarie, canalul transmite numeroase partide din campionatul Angliei, inclusiv meciurile Arsenal – Liverpool și Arsenal – Chelsea.
Acțiunea începe vineri, când, la ora 21:45 Arsenal înfruntă pe Liverpool într-unul dintre cele mai așteptate meciuri ale sfârșitului de an. Etapa continuă sâmbătă, când patru meciuri din Premier League sunt transmise începând cu Everton – Chelsea la ora 14:30. În acțiune mai pot fi văzute Manchester City, Tottenham sau Manchester United.
A Doua Zi de Crăciun programează alte trei meciuri transmise live pe Eurosport 1, cu Tottenham, Manchester United și Liverpool în prim-plan. Apoi, alte patru partide sunt transmise înainte de anul nou miercuri, joi și sâmbătă. Prima zi din 2018 este de asemenea plină de fotbal, Wayne Rooney urmând să joace pentru Everton în fața fostului său club, Manchester United.
Rezumatul partidei Brentford - Man United, câștigată de "diavoli" cu 3-1
ACUM 14 MINUTE
Liderii de la Manchester City înfruntă marți, 2 ianuarie, pe Watford, iar pe 3 ianuarie Arsenal și Chelsea se duelează în derby-ul londonez. Tottenham și West Ham se înfruntă pe 4 ianuarie înainte ca Premier League să ia o pauză de o săptămână.
Programul complet al meciurilor din Premier League transmise de Eurosport 1 pe perioada sărbătorilor este următorul:
22:00 Tottenham Hotspur v West Ham United
Transmisiunile Premier League de pe Eurosport sunt sponsorizate de UPC Romania.
Tottenham s-a impus la Leicester cu două goluri marcate în prelungiri! Rezumatul partidei
ACUM 18 MINUTE
Africa Cup of Nations
Cupa Africii | Nigeria și Egipt, la braț în faza eliminatorie! Se știu deja trei meciuri din optimi