Echipa lui Carlo Ancelotti are victorii pe linie în acest sezon, fie că vorbim despre Premier League sau Cupa Ligii Angliei. În meciul de astăzi, Calvert-Lewin a deschis scorul în minutul 16, reluând cu capul o centrare perfectă a lui Sigurdsson. Atacantul englez a ajuns la cota 9 în acest început de sezon, în 6 partide disputate în Premier League și Cupa Ligii Angliei.
Maupay a egalat pentru oasepeți în minutul 41 după o gafă imensă a lui Pickford, dar "caramelele" au intrat totuși în avantaj la pauză, prin reușita columbianului Yerri Mina din prelungirile primei reprize.
În partea secundă a ieșit la rampă James Rodriguez, care mai întâi a făcut 3-1 în minutul 52 după o pasă a lui Iwobi, iar apoi a reușit dubla, reluând în poarta goală o pasă perfectă a lui Doucure. Bissouma a redus din diferență în prelungiri, cu un voleu superb de la aproximativ 25 de metri, dar cele 3 puncte erau deja acontate de gruparea de pe Goodison Park.
Real Madrid a pus ochii pe un jucător al lui Manchester City, iar transferul se poate face în iarnă
26/09/2021 LA 05:52

Everton este lider în Premier League

Prin această victorie, Everton se instalează pe prima poziție în clasament, de unde poate fi detronată doar de Leicester, care joacă acasă cu West Ham, sau de Liverpool, care întâlnește în deplasare pe Aston Villa. Brighton rămâne cu numai 3 puncte în această stagiune și se află deocamdată pe poziția a 14-a, dar poate coborî în funcție de celelalte rezultate din această rundă.
După pauza de 2 săptămâni dedicată echipelor naționale, pentru Everton urmează derby-ul cu Liverpool, un meci care se anunță mai echilibrat ca niciodată, ținând seama de forma traversată de echipa lui Ancelotti.
Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.
Un jucător important de la Real Madrid amenință că pleacă de la club! Ce echipe sunt pe urmele lui
22/09/2021 LA 13:45
OFICIAL - James Rodriguez, adio Everton! Transfer total neașteptat pentru fostul star al lui Real
22/09/2021 LA 10:50