Derby-ul din nordul Londrei a depășit audiența înregistrată în partida dintre Manchester City și Manchester United, din startul sezonului: 31.213 de spectatori. Little și Miedema au înscris pentru formația de pe Emirates, în minutele 66 și 82.
Alte două meciuri tari s-au jucat astăzi în Women's Super League. Lucy Graham a adus victoria lui Everton pe terenul marii rivale din oraș, Liverpool, în fața a peste 20.000 de suporteri. Lucy a înscris unicul gol al partidei de pe Anfield, în prelungirile primei reprize. Jucătoarele lui Liverpool n-au reușit să egaleze și continuă să fie pe ultimul loc în clasament, cu un singur punct obținut. Everton a urcat pe locul patru în Women's Super League, la patru puncte în spatele liderului Chelsea.
Liga Campionilor UEFA
"Am crezut că este o glumă!" Ibrahimovic, surprins de colegii săi după debutul în UCL
ACUM 12 MINUTE
Tot astăzi, Chelsea s-a impus la limită (1-0) în fața lui Manchester United, grație golului lui Mjelde, din penalty. După șase etape, Chelsea este pe primul loc în clasament, urmată pe podium de Manchester City și Arsenal.
UEFA Europa Conference League
Mourinho, nemulțumit după victoria cu 5-1 a Romei în Europa! Ce a declarat tehnicianul