Fans Cup devine cu fiecare ediție o competiție și mai îndrăgită de suflarea iubitorilor de fotbal din România. La startul celei de-a patra ediții, care s-a încheiat azi cu o finală în care s-au înscris 13 goluri, s-au regăsit 13 fancluburi din România.

Fancluburile echipelor din EPL, la putere în România! Arsenal răzbună situația trupei lui Arteta

Arsenal a câștigat pentru al treilea an la rând Fans Cup, după o finală disputată în compania lui Liverpool, câștigătoarea ediției inaugurale. Finala a fost extrem de spectaculoasă, iar reprezentanții "tunarilor" i-au învins pe cei ai "cormoranilor" cu un neverosimil 11-2. Doar în primele 5 minute s-au înscris 7 goluri, toate de fanii echipei Arsenal.
CS U Craiova, instrucție cu Academica Clinceni! Reghecampf, 3 victorii la rând pe banca oltenilor
ACUM 33 MINUTE

Fanclubul lui Arsenal din România răzbună situația din Premier League a echipei lui Arteta

Fanclubul lui Arsenal a trecut în grupe de FC Bayern (3-2) și Real Madrid (2-0), iar în sferturile competiției, reprezentanții "tunarilor" au trecut de echipa suporterilor Trabzonspor cu 7-0. Mai apoi, în semifinale, Arsenal a trecut de Milan cu 2-1, iar Liverpool a învins cu ușurință Barcelona cu 4-0.
Lovitura de începe la semifinale a fost dată de Florin Bratu,selecționerul României U21, iar la finală de Adrian Iencsi. Golgheterul competiției Fans Cup este Alexandru Șelaru de la Arsenal, care a reușit să marcheze 11 goluri în 6 partide. Fanii clubului lui Arsenal din România au reușit să răzbune astfel situația echipei lui Arteta în Premier League.
Arsenal se află pe locul 12 în clasament, cu doar 6 puncte adunate după 5 etape. Azi, tunarii au câștigat cu Burnley în deplasare, grație unui gol marcat de Odegaard în minutul 30. Anterior, băieții lui Arteta au câștigat cu Norwich pe teren propriu, tot cu 1-0.
Arsenal – Crystal Palace 1-0. Aubameyang deschide scorul pe Emirates pentru "tunari"
Joshua Kimmich, răspuns sincer! De ce crede că nu este pe lista candidaților la Balonul de Aur