Articol scris de Andrei Bobeică
Fără înfrângere în ultimele 5 meciuri, CS Mioveni nu a cedat nici în fața oltenilor. Craiova rămâne pe primul loc cel puțin până la meciul Dunării Călărași, cu 36 de puncte, în timp ce Mioveni ocupă locul secund 34 de puncte.
Antrenorul Craiovei, Eugen Trică a fost eliminat după terminarea partidei.
Edi Iordănescu nu și-a menajat jucătorii nici după succesul cu Clinceni. Ce le-a reproșat antrenorul
ACUM 7 ORE
Oltenii au început în atac meciul și au ratat o ocazie imensă prin italianul Andrea Compagno, care nu a reușit să introducă mingea în poartă, de la doar un metru.
Până la pauză, nu au mai fost ocazii notabile. Repriza a doua a început cu o ocazie mare ratată de Mioveni, la care Craiova a răspuns cu o bară în minutul 64. Niciuna dintre formații nu a reușit să înscrie până la final, astfel că, prima partidă din play-offul Ligii a doua s-a terminat 0-0.

Luptă grea pentru Liga 1

Toate cele 6 echipe au șanse de promovare în Liga 1. Diferența dintre liderul Craiovei și locul 6, ASU Poli este de doar 4 puncte, iar timișorenii încă nu au jucat.
FCSB a urcat pe podium în Liga 1, după o victorie cu Academica Clinceni
ACUM 8 ORE
Brentford - Liverpool 3-3. Rezumatul unei partide superbe. Jucătorii echipei gazdă s-au dăruit total