Oaspeții veneau la Pitești după o serie de trei înfrângeri consecutive și cu speranța că vor obține cele trei puncte care i-ar scoate din zona retrogradării. Reșița a deschis scorul după un sfert de oră prin Marius Coman, apoi puștiul Emanuel Dat (18 ani) și-a trecut în cont prima sa reușită și a făcut 2-0.
Nini Popescu a marcat înainte de pauză și a anunțat revenirea lui FC Argeș pe tabelă. Reșița a cedat complet inițiativa cu douăzeci de minute înainte de final. Trupa lui Ionuț Badea a întors scorul într-un singur minut, grație golurilor lui Blejdea și Turda. Partida s-a încheiat definitiv pentru Reșița în minutul 73, când marcatorul primului gol a văzut cartonașul roșu. S-a terminat 3-2 pentru FC Argeș, care a urcat până pe locul șapte, la egalitate de puncte cu Rapid (21). Reșița a rămas blocată în zona retrogradării, cu patru eșecuri pe linie.

Clasamentul actual din Liga 2 (TOP 6):

Suma totală a datoriilor lui Dinamo! Cât cer creditorii de la clubul din Ștefan cel Mare
  • 6. Rapid 21p
CSU Craiova debutează cu dreptul în noua ediție a Ligii 1! Oltenii au trecut la limită de FC Argeș
17/07/2021 LA 20:24
Ce i-a spus Prepeliță lui Maric, după ce fundașul și-a dat autogol și a comis două penalty-uri
01/03/2021 LA 21:37