Atacantul oltenilor a făcut "dubla" șapte minute mai târziu și a declanșat nebunia în tribune. La finalul unei prime reprize dominate clar de echipa lui Eugen Trică, U Cluj a răspuns prin golul lui Telcean din minutul 41.
Ardelenii au ieșit mai hotărâți de la vestiare și au înscris repede, prin Rafa Miranda (min 51), după o pasă de geniu a lui Florescu. U Cluj a rămas în 10 după faultul lui Gomes din minutul 81. Echipa antrenată de Adrian Falub a rezistat eroic până la finalul celor 90 de minute. În prelungiri, chiar U Cluj a fost cea care a înscris, prin același Rafa (min 95). S-a terminat 3-2 pentru U Cluj, care merge mai departe în Cupa României.
Steaua, două victorii consecutive în noul sezon al Ligii 2! Rezultatele etapei și clasamentul

30/01/2021 LA 04:47
Toate meciurile jucate azi în Liga 2 s-au încheiat 1-1. Rezultatele etapei 17 și clasamentul
17/11/2019 LA 16:39