CSA Steaua a marcat golul victoriei în prelungirile partidei, deși evolua în inferioritate numerică. De notat este că la echipa secundă a FCSB-ului a evoluat și Dimciu, vărul simonei Halep.
FCSB 2 a deschis scorul în finalul primei reprize, din lovitură de la 11 metri. Popescu a fost faultat în careu, iar Ardelean a transformat. Trupa lui Oprița a alergat după egalare, iar în minutul 62 a primit o lovitură grea. Morariu a fost eliminat pentru un gest lipsit de fair-play.

FCSB 2 - CSA Steaua 1-2. Trupa lui Oprița a marcat golul victoriei în minutul 90

Ultimul cadou. Povestesa tulburătoare a lui Ake: primul său gol din Ligă, urmat de decesul tatălui
ACUM 27 MINUTE
CSA Steaua n-a resimțit eliminarea, iar după numai 3 minute a reușit să restabilească egalitatea. Chipirliu a reluat în plasă centrarea expediată de Zaharia.
Ambele echipe au luptat din greu pentru golul victoriei, iar acesta a căzut în plasa celor de la FCSB 2. CSA Steaua a dat lovitura în minutul 90, prin Antohi.
Partida din Berceni s-a încheiat 2-1 pentru CSA Steaua, care are 6 puncte din tot atâtea posibile, în noul sezon din Liga a 3-a.
Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.

Premier League, programul etapei a doua

Leonardo, realist după transferul lui Messi: "Voia să rămână la Barcelona şi să-şi încheie cariera"