FCSB a relansat ofensiva pentru Louis Munteanu și CFR Cluj a venit cu răspunsul! "Avem ceva oferte"

Subiectul zilei în fotbalul românesc este apariția lui Munteanu în tricoul lui FCSB. După ce a aflat despre incident, conducerea campioanei României a anunțat că dorește să îl achiziționeze pe atacant, dar oficialii formației din Gruia au venit deja cu răspunsul: Louis va pleca în străinătate.

Cele mai frumoase momente din sport ale anului 2025 alese de SNTV (partea a 4-a)

Sursa video: SNTV

Louis Munteanu a surprins pe toată lumea. În urmă cu mai multe zile, el s-a fotografiat atât în tricoul FCSB-ului, cât și în cel al Rapidului, imaginile devenind virale abia astăzi. Faptul că golgheterul ediției precedente de SuperLiga a recurs la acest gest a relansat interesul campioanei României pentru realizarea unui transfer.
"Eu nu am mai vorbit cu Louis Munteanu. El și-a pus tricoul? A, păi dacă el l-a pus la inițiativa lui… Înseamnă că iubește FCSB-ul și este posibil orice. Acum da, chiar mă gândesc mai mult să îl iau. Se schimbă situația", a declarat conducerea campioanei României, conform Digisport.
Este a 3-a oară când cei de la FCSB se gândesc să îl transfere pe Louis Munteanu, dar se pare că nu vor avea succes nici de această dată.

Iuliu Mureșan exclude transferul lui Munteanu la FCSB

În urmă cu un an și jumătate, CFR Cluj, FCSB și Rapid s-au luptat pentru semnătura atacantului, câștig de cauză având formația din Gruia. Mai apoi, campioana României a încercat din nou în acest an să-l transfere pe Louis Munteanu, ajungând la o înțelegere cu gruparea ardeleană, dar mutarea a picat după ce jucătorul a solicitat un salariu de aproape trei ori mai mare decât cel pe care îl are la CFR Cluj.
Acum, pentru a 3-a oară, interesul celor de la FCSB nu se va concretiza într-un transfer. Iuliu Mureșan a dezvăluit că nu se pune problema ca Louis Munteanu să plece la rivală, având în vedere că pe adresa clubului au sosit mai multe oferte din străinătate, fiind cunoscut faptul că una este pe placul conducerii.
"Putea să apară şi în tricoul Sportului Studenţesc. La FCSB sigur nu ajunge. Deloc! Povestea cu FCSB s-a încheiat. A fost la un moment dat, dar acum avem alte piste din afară. Pentru mine nu are nicio semnificaţie gestul lui. Nu are nicio legătură cu nimic. Avem ceva oferte de afară", a declarat Iuliu Mureșan, conform as.ro.
Louis Munteanu a evoluat de-a lungul carierei la Viitorul Constanța, Fiorentina și Farul Constanța, ajungând la CFR Cluj în vara anului 2024. În primul său sezon în tricoul echipei din Gruia, atacantul a marcat 25 de goluri în 42 de meciuri. În actuala stagiune, el a punctat de doar trei ori în 21 de partide.
Cotat la cinci milioane de euro pe Transfermarkt, Louis Munteanu are la activ două goluri înscrise în patru selecții pentru naționala de seniori a României.
Joe Cole și Peter Crouch s-au întâlnit cu legendarii Alan McManus și Jimmy White pentru o lecție de snooker și le-au povestit cine sunt cei mai buni fotbaliști la acest sport + cine organiza campionate de billiard la Chelsea. Emisiunea va fi sâmbătă de la ora 18.30 pe Eurosport 1. Toate edițiile sune disponibile pe HBO Max.
Alătură-te celor Mai mult de 3 milioane de utilizatori în app
Fii la curent cu cele mai noi știri, rezultate și sporturi în direct
Descarcă
Distribuie acest articol
Promo
Promo