FCSB a avut două partide de verificare până acum și le-a ăierdut pe amândouă. După 0-2 cu Voluntariul, echipă aflată pe ultimul loc în Liga 1, echipa lui Vintilă și-a încercat forțele cu Clinceni, locul 12 în clasamentul înghețat de pandemie. Nici de această dată nu a ieșit bine pentru vicecampioni.
În meciul ascuns de ochii fanilor și arbitrat de angajatul FCSB Alexandru Tudor, Tănase a deschis scorul în minutul 32 din penalty. Buziuc a egalat pentru Clinceni până la pauză. Repriza a doua s-a desfășurat în aceleași coordonate. Man a readus pe FCSB în avantaj, iar Clinceniul a reușit să egaleze. Francezul crescut de Nates, dar adus de la Poli Iași, N'Dongala a făcut 2-2.
Cele două echipe s-a înțeles ca meciul să se decidă în prelungiri.
United a renunțat la Rice și pregătește transferul anului. Mutarea care o face cea mai bună din lume
ACUM 7 MINUTE
Echipa promovată în premieră în Liga 1 cu mulți jucători împrumutați de la FCSB, Clinceni a dat lovitura în minutul 111 din penalty.
Vintilă a început acest meci de verificare cu urmărul 11: Vlad - Popescu, Planic, Nedelcu, Panţîru - Oaidă, Filip, Olaru - Man, Tănase, Coman
Liga 1 se reia în weekendul următor, iar FCSB se va deplasa la Cluj pentru a juca împotriva liderului CFR.

Premier League revine din 17 iunie la Eurosport!

Gerard Pique, după egalul de la Cadiz: "Încă putem să ne batem la titlu în acest sezon"