Prima ocazie a partidei a aparținut CFR-ului după ce Costache i-a pasat puștiului Gâdea, cel care a șutat periculos din afara careului, execuție la care a intervenit decisiv Andrei Vlad.
Ardelenii au continuat să controleze partida, Hoban și Rondon ratând și ei ocazii importante. În minutul 30 CFR a cerut penalty la duelul dintre Debeljuh și Ovidiu Popescu, însă centralul Radu Petrescu i-a acordat cartonaș galben pentru simulare jucătorului ardelean.
O interdicție veche de 36 de ani ar putea fi ridicată de pe stadioanele din Premier League
ACUM 15 MINUTE

CFR - FCSB. Ardelenii au dominat, dar câștigătoarea s-a hotărât la penalty-uri

Doar cinci minute mai târziu echipa lui Edi Iordănescu a lovit bara iar deși repriza s-a încheiat fără gol marcat, CFR a fost clar echipa care a dominat clar partida.
Repriza a doua a început în același ritm iar în minutul 54 CFR a cerut gol după ce mingea trimisă de Ben Youssef a fost respinsă de pe linia porții de portarul Andrei Vlad.
Cei de la FCSB nici nu au apucat să își revină, pentru că CFR a avut o nouă ocazie uriașă. Deac a centrat în fața porții, Costache a reluat din trei metri, dar a șutat pe direcția lui Vlad.
Ardelenii au mai irosit o ocazie uriașă spre final, însă în cele din urmă meciul s-a încheiat la egalitate astfel că meciul s-a decis la penalty-uri, acolo unde CFR s-a impus după ce Mario Camora transformat penatly-ul decisiv iar ardelenii s-au impus cu 4-1 la loviturile de departajare.
Competiție serioasă pentru Real în cursa pentru transferul lui Mbappe! Ce forță din Anglia îl vrea
ACUM 24 MINUTE
Fundașul adus recent de Dinamo, OUT de la meciul cu Craiova! Când ar putea debuta Andre Pinto