Meciul dintre U Cluj și Ripensia Timișoara fusese programat inițial pe 23 noiembrie, însă a fost a fost amânat din pricina cazurilor de COVID-19 din tabăra timișoreană.
Eroul meciului a fost veteranul Gabi Tamaș, cel mai experimentat fotbalist al clujenilor, care a marcat unicul gol al meciului și și-a salvat echipa de la primirea golului egalizator pe final de meci.
U Cluj Napoca a învins vineri după-amiază pe Ripensia Timișoara, meci restanță din Liga a 2-a, cu scorul de 1-0.
Valencia – Real Madrid 1-2 | "Galacticii" lui Ancelotti revin fantastic și sunt lideri în La Liga
ACUM 5 ORE
Marcatorul golului a fost Gabriel Tamaș, fundașul aruncat în atac din cauza terenului aflat într-o stare improprie pentru fotbal, gazon care a impus un joc cu baloane la înălțime.
Tamaș a punctat în minutul 14, cu o lovitură de cap, fiind la un pas de a repeta reușita, tot cu capul, în repriza secundă, când a trimis în plasa laterală.
Pe finalul meciului, Tamaș a izbutit să respingă o minge ce se îndrepta periculos spre poarta clujeană.
Studenții clujeni au urcat pe locul 6, ultimul care asigură prezența în play-off-ul Ligii a 2-a.
sursa: Mediafax
Serie A
Juventus și Milan au remizat în derby-ul etapei din Seria A! Torinezii, fără victorie după 4 etape
ACUM 6 ORE
Ligue 1
PSG - Lyon 2-1 | Tensiuni între Messi și Pochettino! Leo a refuzat să dea mâna cu antrenorul