Galatasaray, prima victorie în campionat după 7 etape! Ce a reușit Moruțan în meciul cu Antalyaspor

Actualizat 25/12/2021 la 19:08 GMT+2

Galatasaray a câștigat astăzi meciul cu Antalyaspor, scor 2-0, obținând primul succes după 7 etape în campionatul Turciei.

Galatasaray

Galatasaray s-a impus astăzi, cu scorul de 2-0, în fața celor de la Antalyaspor, într-un meci contând pentru a 19-a etapă a Super Lig. Echipa lui Fatih Terim a obținut, astfel, prima victorie după 7 etape în campionatul Turciei.
Golurile succesului de pe teren propriu au fost înscrise de Feghouli, în minutul 45+1, și Akturkoglu, în minutul 52.
Alexandru Cicâldău a lipsit de la acest meci, din cauza cumulului de cartonașe galbene, însă Olimpiu Moruțan a evoluat pentru aproximativ 15 minute. Fostul jucător de la FCSB a început partida pe banca de rezerve, fiind trimis pe teren în minutul 74, în locul lui Dervisoglu. Potrivit site-ului SofaScore, românul a fost notat cu 6,6, reușind 8 atingeri de balon și 5 pase.
În urma victoriei cu Antalyaspor, Galatasaray a acumulat 27 de puncte și este pe locul 8 în clasamentul din Super Lig. Următoarea partidă din campionat este programată pe 8 ianuarie, în compania celor de la Giresunspor.
Echipa lui Fatih Terim va mai disputa, însă, încă un meci în 2021. Marți, 28 decembrie, de la ora 20:00, Galatasaray o va înfrunta pe Denizlispor, într-o partidă din 16-imile Cupei Turciei.