Gareth Bale, jucătorul celor de la Real Madrid, a părăsit arena Santiago Bernabeu, cu zece minute înainte de finalul partidei în care Real Madrid a fost eliminată din Cupa Spaniei de Real Sociedad, după ce a fost învinsă cu scorul de 3-4.
Bale nu a așteptat finalul partidei și a fost văzut urcându-se în autoturismul său și părăsind arena. Fotbalistul urmărea meciul de pe marginea terenului. Regulile clubului spun că jucătorii ce nu iau parte la joc pot părăsi arena cu zece minute înainte de fluierul final.
Real Madrid, deţinătoarea Supercupei Spaniei, a fost eliminată în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, joi, după ce a pierdut, pe teren propriu, contra celor de la Real Sociedad, scor 3-4.
Liga Campionilor UEFA
Ciao, Barça! Griezmann, reîncărcat! ": <Micul Prinț> este un <Dragon>!"
ACUM 22 MINUTE
Norvegianul Martin Odegaard, care aparţine chiar de Real Madrid, a deschis scorul în minutul 22. După pauză, suedezul Alexander Isak a punctat în minutele 54 şi 56, ducând scorul la 3-0 în favoarea celor de la Real Sociedad.
Marcelo a redus din diferenţă în minutul 59, însă formaţia bască a revenit la un avans de trei goluri, după ce Mikel Merino a punctat 10 minute mai târziu. În cele din urmă, Real Madrid a pierdut cu 3-4, Rodrygo şi Nacho marcând în minutele 81 şi 90+3. În semifinale, s-au mai calificat Mirandes, Granada și Athletic Bilbao.