George Pușcaș a demonstrat vineri seară forma de joc foarte bună pe care o traversează, înaintea meciurilor pe care România le joacă în Liga Națiunilor în luna noiembrie. Internaționalul român a marcat un gol în meciul pierdut dramatic de Reading cu Coventry, scor 2-3, în etapa a noua din Championship. George Pușcaș a fost introdus târziu pe teren în a doua repriză și a prins doar 11 minute, însă a reușit să marcheze pentru Reading.
Echipa românului a suferit primul eșec în acest sezon de Championship, însă este sigură că va încheia etapa tot pe primul loc, cu 22 de puncte.La Birmingham, Reading a fost condusă la pauză cu 0-1, după golul lui Hamer. Joao a egalat pentru echipa lui Pușcaș în minutul 66, dar Godden a adus-o în avantaj pe Conventry.
Cum a reușit Armenia să câștige în premieră un meci cu România. Explicația lui Arman Karamyan
01/04/2021 LA 19:25

George Pușcaș, gol în meciul pierdut dramatic de Reading

Pușcaș a fost introdus pe teren în minutul 80, McCallum a majorat avantajul gazdelor după o greșeală uriașă a portarului advers, însă internaționalul român a fost jucătorul mai inspirat și a reușit să marcheze în stil de mare atacant, în prelungirile partidei.Până la meciurile României cu Norvegia și Irlanda de Nord din noiembrie, plus amicalul împotriva celor din Belarus, Pușcaș mai poate juca în două meciuri pentru Reading. Echipa românului o va întâlni pe Preston, pe 4 noiembrie, iar apoi adversara lui Reading va fi Stoke. Ambele meciuri se vor disputa pe "Madejski Stadium".
  • Echipa de start a lui Reading: Rafael – Esteves, Richards, Moore (c) (McIntyre 80), Morrison, Rinomhota, Laurent, Semedo, Olise (Pușcaș 80), Aluko, Joao.
Debut de coșmar în 2021 pentru George Pușcaș. Atacantul s-a operat și va lipsi cel puțin o lună
16/01/2021 LA 08:38