Nemții au făcut scor încă din prima repriză și nu s-au menajat, chiar dacă mai sunt câteva zile până la debutul Euro 2020.

Germania, ultima repetiție înainte de Euro

Joachim Low a folosit echipa bună pentru ultimul amical înainte de turneul final.
Ion Alexandru vă prezintă echipa etapei a 5-a din Premier League
ACUM 6 MINUTE
Manuel Neuer a fost premiat pentru cele 100 de prezențe în tricoul Germaniei.
Nemții au luat în serios meciul cu Letonia și la pauză conduceau cu 5-0 după golurile marcate de Gosens, Gundogan, Muller, Gnabry și autogolul lui Ozols.
Havertz a fost omul primei reprize pentru Germania.
În cea de-a doua repriză, pentru nemți au mai înscris Timo Werner și Sane, iar Letonia a marcat golul de onoare Saveljevs.
Germania joacă în "grupa morții" la Euro și vor întâlni Franța, Portugalia și Ungaria.
Nemții vor juca în primul meci contra Franței pe 15 iunie, de la ora 22.