Trupa pregătită de Steven Gerrard a rezolvat meciul încă din minutul 53, grație golurilor înscrise de Kent, Roofe, Arfield și Tavernier. Ianis Hagi a fost din nou rezervă la formația de pe Ibrox, fiind introdus de managerul englez în minutul 75, în locul lui Aribo.
În ciuda victoriei clare și a avansului de 11 puncte față de locul secund, ocupat de marea rivală Celtic, nu toată lumea a fost mulțumită în vestiarul lui Rangers, la finalul partidei.
Alfredo Morelos a avut o ieșire nervoasă când a fost schimbat în minutul 65. Atacantul columbian și-a aruncat mănușile pe jos, vizibil nemulțumit de decizia lui Gerrard.
"E în ADN-ul echipei mele!" Tuchel, avertisment pentru Guardiola înainte de Chelsea – Man City
ACUM 32 MINUTE

Gerrard, nedumerit de reacția nervoasă a lui Morelos: "Nu înțeleg ce e în capul lui!"

Managerul lui Rangers a mărturisit că nu înțelege gestul lui Morelos, având în vedere scorul de pe tabelă și faptul că urmează un nou meci important joi, în Europa League.
"Pare vreodată bucuros că este înlocuit? Oricum, nu-mi dau seama ce e în capul lui. Conduceam cu 4-0, jucase bine și urma să intre Jermain Defoe, colegul lui. Plus că mai avem un meci tare joi. Dar mai bine întrebați-l pe el de ce e supărat! Eu nu sunt deloc supărat, sunt chiar fericit!", a spus Steven Gerrard, la finalul meciului de pe Ibrox.
Neînvinsă în noul sezon, Rangers este pe primul loc în Scoția, la 11 puncte în fața lui Celtic, care are însă două meciuri în minus. Pentru trupa lui Gerrard urmează duelul din grupele Europa League, contra Benficăi, programat joi seară, de la ora 22:00.
Lukaku, implicat în lupta împotriva rasismului! "Nu o fac doar pentru mine!" Ce plan are fotbalistul
Ronaldo Nazario apără proiectul lui Florentino Perez! "Fanii vor să vadă cele mai tari meciuri!"