Noua achiziție a Borussiei Dortmund își demonstrează valoarea cu fiecare ocazie în care intră pe teren. Haaland a înscris primul gol al Borussiei în meciul cu Werder Bremen din Cupa Germaniei, însă nu a fost de ajuns pentru formația antrenată de Lucien Favre. Dortmund a pierdut, scor 3-2, și a fost eliminată din Cupă.
Atacantul de mare viitor venit de la RB Salzburg pentru 20 de milioane de euro a jucat 188 de minute în competițiile interne pentru Borussia Dortmund și a marcat opt goluri în patru meciuri. Media lui de când s-a alăturat echipei germane este de 23,5 minute.

MVP-ul Bremen – Dortmund, Giovanni Reyna

Bundesliga
S-a resemnat Borussia Dortmund?! Pe cine au pus ochii pentru a-i lua locul lui Haaland
23/09/2021 LA 16:16
Haaland a ajuns într-adevăr la 8 goluri în 4 partide pentru Dortmund, deși a început din nou ca rezervă partida, însă MVP-ul a fost puștiul Giovanni Reyna care a marcat un gol fantastic. Are 17 ani și este fiul fostului internațional american Claudio Reyna și al Daniellei Egan, cea care a jucat și ea de 6 ori pentru naționala feminină de fotbal a Statelor Unite.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Bundesliga
"Va fi dificil să-l păstrăm!" Anunț de ultimă oră al oficialilor lui Dortmund cu privire la Haaland
19/09/2021 LA 08:45
Real Madrid pregătește o lovitură pe piața de mercato! Pe cine vor ibericii să transfere în iarnă
06/09/2021 LA 13:45