Harlem Gnohere a început ca rezervă meciul de la Bruxelles și a fost introdus pe teren în minutul 75, la scorul de 1-0 pentru Anderlecht. Echipa antrenată de Vincent Kompany a deschis scorul prin N.Dimata în minutul 63. Chiar dacă Mouscron a evoluat cu un om în minus încă din minutul 39, oaspeții au dat lovitura în prelungirile partidei. Gnohere a adus un punct nesperat printr-o lovitrură de cap imparabilă în minutul 90+3.
La Mouscron, Virgiliu Postolachi a fost titular, dar a fost schimbat în minutul 44, neavând prea multe realizări. După 3 etape, Mouscron are doar 2 puncte și este pe locul 14 în clasament. Anderlecht este neînvinsă și este pe poziția a 5-a cu 5 puncte.
Reacție dură din partea lui Laszlo Balint, după eșecul cu FCSB: "Nu pot să fiu calm"
Tot în campionatul Belgiei, Ladislau Boloni a debutat aseară la noua sa echipă, Gent, cu o înfrângere pe terenul fostei sale echipe, Antwerp. Gent nu are niciun punct după 3 etape, iar misiunea tehnicianului român va fi una dificilă.
FCSB – UTA Arad 2-1 | Gazdele câștigă după două penalty-uri discutabile
U Craiova 1948, de vânzare! Patronul oltenilor a făcut marele anunț: "Se va găsi un cumpărător"