FCSB a obținut o victorie categorică în deplasare cu Hermannstadt, scor 4-0. Echipa lui Bogdan Vintilă a urcat, după etapa a 14-a, pe locul 5.
În etapa cu numărul 14 din Liga 1, FCSB s-a impus în deplasare cu scorul de 4-0. Pentru oaspeți au înscris Florinel Coman (minutele 39 și 51), Adi Popa (minutul 44) și Harlem Gnohere (minutul 72). Coman a avut o nouă evoluție excelentă pentru echipa antrenată de Bogdan Vintilă.
În afară de dubla” reușită sâmbătă seara, Florinel Coman a pasat decisiv de două ori, iar Adi Popa și Harlem Gnohere și-au trecut și ei numele pe tabela de marcaj. În urma acestui rezultat, FCSB urcă pe locul 5, în timp ce Hermannstadt cade pe locul 12. În etapa următoare, FCSB va primi vizita celor de la Sepsi Sf. Gheroghe, iar Hermannstadt va merge în deplasare la Gaz Metan Mediaș.
Florinel Coman, indignat de arbitraj după CFR Cluj – FCSB 2-0: "Am avut penalty în minutul 4!"
13/12/2020 LA 21:23

Hermannstadt - FCSB 0-4 | Echipele de start:

Hermannstadt: Figueiredo - Tătar, Viera (C), I. Stoica, Opruţ - Dâlbea, R. Pires - Vodă, Caiado, Jo Santos - Yazalde.
Rezerve: Pop, Buşu, Dumitriu, P. Petrescu, Cordea, Alfonso Miguel, Debeljuh.
Antrenor: Eugen Neagoe.
FCSB: Bălgrădean - Creţu, Chorbadzhiyski, I. Cristea, I. Panţîru - O. Popescu, I. Vînă, Oaidă - A. Popa, Gnohere, F. Coman.
Rezerve: A. Vlad - Manea, Moruţan, Moutinho, Soiledis, Hora, Salomao.
Antrenor: Bogdan Vintilă.
Americanii au aflat salariul oferit de Orlando lui Coman! Românul a spus "da" pe loc
13/04/2020 LA 09:00
FCSB, victorie în al doilea meci de pregătire, contra lui Karlsruher. Florinel Coman, gol de generic
18/01/2020 LA 16:30