Inter Miami a pierdut categoric, scor 0-3, pe terenul celor de la Philadelphia Union, într-un meci în care Higuain a avut o prestație modestă. Punctul culminant a fost atins în minutul 77, când argentinianul a ratat o lovitură de la 11 metri. Multiplul campion al Italiei a tras mult peste poartă, spre bucuria adversarilor.
Jucătorii echipei gazdă s-au strâns în jurul său, imediat după execuția slabă, încercând să-l provoace. Extrem de nervos, Higuain le-a răspuns și i-a împins, apoi arbitrul a intervenit și a calmat spiritele.
Cupa Mondială FIFA
Meciul cu numărul 1000, de vis pentru Messi! Realizările starului argentinian în meciul cu Australia
ACUM 15 MINUTE

Gonzalo Higuain, debut teribil la Inter Miami, clubul lui David Beckham

A fost primul meci jucat de Higuain în tricoul lui Inter Miami. Argentinianul a evoluat întreaga partidă, însă fără să facă diferența pe tabelă.
Clubul lui David Beckham a debutat în acest an în campionatul Statelor Unite, iar situația nu este deloc strălucită, în ciuda transferurilor răsunătoare realizate în această vară - Gonzalo Higuain și Blaise Matuidi.
Inter Miami se află pe penultimul loc în MLS, cu numai 3 victorii și 2 egaluri înregistrate în primele 14 etape. Pentru formația lui Beckham urmează duelul cu New York City, echipa lui Alexandru Mitriță, pe 4 octombrie.
Golgheter la Mondialul din 2018, fără reușită în 2022: "Sper să pot sparge gheața mâine"
ACUM 37 MINUTE
Lionel Messi o duce pe Argentina în sferturile Mondialului! Duel cu Olanda pentru semifinale