Ianis Hagi a dat primul gol al sezonului pentru Rangers în campionat, dar s-a accidentat și a ratat șansa de a juca mai mult de 20 de minute în preliminariile Champions League cu Malmo. Revenirea în Cupa Ligii a fost perfectă! Ianis Hagi a dat o pasă de gol în minutul 17 al meciului cu Dumferline și a marcat cu capul golul de 3-0, 2 minute mai târziu.
Rangers a câștigat de 27 de ori Cupa Ligii, dar nu s-a mai impus în această competiție de 10 ani.
Scottish Premiership
Hagi, unul dintre cei mai buni jucători ai lui Rangers în victoria cu Livingston! Ce note a primit
ACUM 15 ORE

Ianis Hagi nu va juca în grupele Champions League

Eliminată din preliminariile Ligii Campionilor, la fel ca și CFR Cluj, Rangers a ajuns în play-off-ul Europa League. Campioana Scoției este mare favorită în dubla cu armenii de la Alashkert.
„Este crucial să obțină încrederea managerului și se pare că Hagi în sfârșit o obține. Acum, odată ce va fi mai relaxat cu privire la viitorul său în cadrul echipei, poate să aibă evoluții mai bune în meciuri”, a declarat recent ambasadorul Betfair Rivaldo.
În sezonul precedent, Rangers a eliminat pe Galatasaray în playoff-ul pentru grupele Europa League și a ajuns în primăvara europeană. Slavia Praga a fost echipa care i-a eliminat pe scoțieni.
Ianis Hagi a fost desemnat cel mai tânăr fotbalist din campionatul Scoției în 2020-2021. Decarul naționalei României a avut 8 goluri și 15 pase de gol într-un sezon în care Rangers a doborât mai multe recorduri și a devenit campioană fără înfrângere.
Ianis Hagi, aproape de un transfer de top! Românul se află pe lista unui club important din Europa
26/11/2021 LA 19:17
Adrian Mutu este alesul lui Burleanu. "Brilianul" va fi aproape sigur noul selecționer al României
26/11/2021 LA 11:04