Ianis Hagi nu a fost titular în meciul lui Glasgow Rangers cu Ross County, dar a fost introdus pe teren în minutul 65, iar evoluția lui din finalul partidei a fost foarte apreciată. Rangers a condus cu 1-0 încă din minutul 17, prin golul marcat de Tavernier din penalty, iar Brandon Barker a stabilit scorul final în minutele de prelungire, din assist-ul perfect al lui Ianis Hagi.
Românul traversează o perioadă foarte bună la Rangers, aceasta fiind cea de-a 3-a pasă decisivă în doar o săptămână, după cea din meciul cu Motherwell din etapa trecută și cea din partida cu Galatasaray din Play-off-ul Europa League.
Forma bună a lui Hagi este o veste bună și pentru naționala României, mijlocașul fiind convocat de Mirel Rădoi pentru meciul decisiv cu Islanda de săptămâna viitoare, dar și pentru cele 2 partide din Liga Națiunilor, cu Norvegia și Austria.
Scottish Premiership
Ianis Hagi, despre perioada petrecută în carantină: "A fost extrem de greu!" Ce a învățat la Rangers
ACUM 13 ORE
După victoria de astăzi, Glasgow Rangers rămâne lider în prima ligă din Scoția, cu 26 de puncte, cu unul mai mult față de rivala Celtic, care are însă un meci mai puțin disputat. După pauza dedicată echipelor naționale, urmează prima întâlnire directă din acest sezon dintre Rangers și Celtic.