Ianis Hagi a pasat decisiv la primul gol în partida pe care Glasgow Rangers a disputat-o contra turcilor de la Galatasaray în play-off-ul Europa League. Românul a început ca titular și a contribuit cu un assist de clasă la golul care i-a adus pe scoțieni în avantaj.
Tavernier a majorat avantajul gazdelor în minutul 59, iar Marcao a redus din diferență în minutul 87, dar turcii nu au mai avut timp pentru a forța trimiterea meciului în prelungiri, astfel că Rangers va juca din nou în grupele Europa League.
Rădoi a anunțat convocările preliminare pentru dubla cu Germania și Armenia. Revenire după 2 ani
ACUM 11 ORE
Ironia sorții face ca echipa lui Ianis să contribuie decisiv la eliminarea echipei la care tatăl său a făcut istorie. De altfel, Ianis s-a născut chiar la Istanbul, în perioada în care Gheorghe Hagi juca la Galatasaray.
Europa League
Leicester - Napoli 2-2, în meciul serii din EL. Rezultatele din Europa League și Conference League