Cele două cluburi au anunțat pe Twitter că startul partidei a fost amânat pentru ora 22:00, asta dacă până atunci vor ajunge testele jucătorilor și antrrenorilor, iar rezultatele vor fi în întregime negative.
Glasgow Rangers pornește drept mare favorită în partida cu Motherwell. Scoțienii de pe Ibrox Park au început cu 2 victorii meciurile de verificare din această vară. Mai întâi, elevii lui Gerrard au învins pe Lyon cu 2-0, ambele goluri ale scoțienilor fiind înscrise de Ianis Hagi în prima repriză.
Cu 4 zile în urmă, Rangers a trecut tot cu 2-0 de o altă formație din Ligue 1, Nice, prin golurile marcate de J.Defoe și J.Barjonas.
Scottish Premiership
Ianis Hagi, lăudat de Steven Gerrard! Românul a primit cea mai mare notă în meciul cu St. Mirren