Ianis Hagi s-a aflat într-o formă excelentă în partida câștigată de Rangers pe terenul lui St. Johnstone, scor 3-0, în campionatul Scoției. Internaționalul român a contribuit la primul gol al trupei lui Steven Gerrard, înscris de Roofe în minutul 24.
Kamara a dublat avantajul lui Rangers 7 minute mai târziu, iar Hagi Jr. a stabilit scorul final în debutul reprizei a doua. Ianis l-a învins pe portarul gazdelor cu un șut puternic la colțul scurt, din interiorul careului.
A fost al 9-lea gol la care a contribuit Ianis în sezonul curent din Scoția: 2 goluri și 7 pase decisive.
Ligue 1
"El ar trebui să fie liderul! E de neînlocuit!" Verdictul lui Anelka despre rivalitatea de la PSG
ACUM 26 MINUTE

Ianis Hagi, așteptat acasă cu mâncare tradițională de Crăciun

La finalul meciului perfect reușit în tricoul lui Rangers, Ianis Hagi a postat o fotografie cu el pe rețelele sociale, alături de un mesaj care a făcut furori. Mijlocașul român va avea parte de o masă tradițională de Crăciun când va reveni în România, ca răsplată pentru golul marcat aseară:
"Am obținut cele 3 puncte. Mă întorc acasă acum... mama mi-a promis că va pregăti mâncare tradițională românească de Crăciun dacă voi înscrie", a scris Ianis, pe rețelele sociale.
Barcelona a pus ochii pe un atacant cu experiență în 3 dintre cele mai tari campionate din Europa