Ianis Hagi a fost integralist în meciul care a calificat-o pe Glasgow Rangers în grupele Europa League. Românul dat un assist superb la primul gol al partidei, marcat de Arfield în minutul 52. Ulterior, Tavernier a majorat avantajul scoțienilor, iar Galata a redus din diferență prin Marcao în minutul 57, dar nu au mai avut puterea să împingă meciul în prelungiri.
Ianis Hagi s-a născut în Turcia, în perioada în care tatăl său scria iostorie la Galatasaray, iar mijlocașul român nu a uitat acest lucru și a postat în această dimineață următorul mesaj pe contul personal de Twitter: "Seara trecută a fost una cu adevărat specială, să joc împotriva echipei atât de importante pentru familia mea și pentru mine (Galatasaray) și să obțin calificarea în grupele Europa League."
Scottish Premiership
Ianis Hagi s-a întors în Scoția! Care este starea fotbalistului după primele antrenamente
IERI LA 14:59
Tragerea la sorți de astăzi i-a plasat pe cei de la Glasgow Rangers în grupa D, alături de Benfica Lisabona, Standard Liege și Lech Poznan.
Pasa de gol a lui Ianis Hagi în meciul cu Galatasaray
Rădoi a anunțat convocările preliminare pentru dubla cu Germania și Armenia. Revenire după 2 ani
17/09/2021 LA 10:46
Europa League
Leicester - Napoli 2-2, în meciul serii din EL. Rezultatele din Europa League și Conference League
16/09/2021 LA 21:01