Ianis Hagi, evoluție sub așteptări în UEL! Ce notă a primit pentru jocul din Leverkusen – Rangers

Actualizat 07/08/2020 la 07:18 GMT+3

Ianis Hagi a început meciul din Europa League cu Bayer Leverkusen pe banca de rezerve și a intrat pe teren doar 30 de minute.

Ianis Hagi, jucătorul lui Rangers

Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi pe teren în repriza secundă, a fost eliminată din Europa League de Bayer Leverkusen, care s-a impus cu scorul de 1-0 joi seara, pe teren propriu, în meciul retur a optimilor de finală. Bayer se impusese şi în prima manşă, din luna martie, cu scorul de 3-1.Francezul Abou Diaby (51) a marcat golul ''aspirinelor'', care au mai avut două ocazii mari prin Kai Havertz.
Hagi a fost introdus pe gazon în min. 60, în locul lui Brandon Barker, şi a primit un cartonaş galben în min. 67. Decarul României a primit, din partea publicației The Scottish Sun, nota 3, sub media echipei, care a fost în jurul notei 5: ”Ianis Hagi - 3. A evoluat în ultima jumătate de oră, s-a descurcat bine. A primit un cartonaș galben”, au scris scoțienii. Bayer va juca în sferturile de finală cu Inter Milano, care a trecut cu 2-0 (în manşă unică) de Getafe. Europa League va continua sub forma unui mini-turneu în Germania, cu sferturi de finală, semifinale şi finală, toate în manşe unice.