Internaţionalul român şi-a pierdut statutul de titular în formaţia lui Stevie G şi, judecând după cât de bine joacă echipa fără el, cu greu va fi din nou senator de drept în viitorul apropiat.
Rangers a făcut o partidă mare contra unui adversar modest, e adevărat. La pauză, tabela de pe Ibrox arăta 4-0, după reuşitele lui Arfield, Roofe şi Aribo (x2). În partea secundă, gazdele au menţinut motoarele turate, iar Roofe a reuşit dubla în minutul 54. Celelalte goluri ale trupei lui Gerrard au purtat semnăturile lui Barker şi Tavernier (x2).
Ianis Hagi a fost introdus pe teren abia în minutul 69, la scorul de 8-0 şi nu a reuşit să se remarce.
Everton a revenit de la 0-2 cu Palace și s-a salvat de la retrogradare! Rezumatul unui meci fabulos
ACUM 24 MINUTE
După 14 etape, Rangers e lider cu 38 de puncte (12 victorii şi două egaluri) şi un golaveraj impresionant: 37-3. Marea rivală, Celtic, e la 9 puncte distanţă, dar are şi două meciuri mai puţin disputate.
Imagini fenomenale pe Goodison Park! Fanii lui Everton sărbătoresc pe teren evitarea retrogradării
ACUM 30 MINUTE
Uluitor! Calvert Lewin a făcut 3-2 pentru Everton contra lui Palace, iar fanii au invadat terenul