Ianis Hagi a bifat un record negativ în această după-amiază. Mijlocașul român a evoluat cele mai puține minute într-un meci al lui Rangers, de când a ajuns pe Ibrox Stadium. Internaționalul român a bifat, per total, 6 minute, cu tot cu prelungiri.
Înaintea duelului cu Kilmarnock, cel mai scurt timp petrecut pe teren fusese înregistrat chiar în meciul său de debut la Rangers. Se întâmpla în luna februarie, în remiza de pe teren propriu, împotriva lui Aberdeen, scor 0-0. Atunci, Hagi Jr. prindea 14 minute.

Ianis Hagi, introdus pe final de Steven Gerrard în ultimul meci al lui Rangers

Căderea incredibilă a lui Dinamo! Are a doua cea mai slabă apărare a Europei
ACUM 27 MINUTE
După primele 45 de minute, Rangers și Kilmarnock se aflau la egalitate, scor 0-0. Roofe, aflat la a 3-a sa apariție pentru formația lui Gerrard, a deschis scorul în minutul 50, după o pasă oferită de Goldson. Ryan Kent a dublat avantajul lui Rangers peste 27 de minute, iar Rangers a obținut cele 3 puncte. A fost a 3-a victorie pe teren propriu din tot atâtea posibile, în noul sezon din Scoția.
La meciul de pe Ibrox, Steven Gerrard a efectuat toate cele 5 modificări, alegând să-l introducă ultimul pe Hagi Jr, alături de Patterson și Stewart, în locul lui Tavernier, respectiv Barker.
Ianis Hagi a marcat 3 goluri și a oferit 2 assist-uri în meciurile oficiale pentru Rangers, în 15 apariții.
Ce l-a surprins pe Reghecampf în meciul cu Dinamo: "M-am gândit că se vor mobiliza"
Rezumatul partidei Crystal Palace - Brighton 1-1. Oaspeții au luptat până la ultima fază