Mijlocașul român a fost introdus în minutul 62 al partidei disputate de Genk la Anderlecht. Echipa antrenată de Hannes Wolf a pierdut meciul cu 2-0 iar Ianis nu a avut nicio contribuție semnificativă.
În momentul intrării lui Ianis scorul era deja 2-0 pentru Anderlecht iar românul nu a putut influența partida. Chipciu a fost rezervă la Anderlecht. Ambele goluri au fost marcate de Michel Vlap în minutele 54 și 61.
Bundesliga
Bayern e de neoprit! Record de goluri pentru Nagelsmann în Bundesliga după victoria cu Furth
ACUM 8 ORE
Campioana Genk trece printr-o perioadă dificilă în campionat. Echipa lui Ianis se află pe locul opt după 20 de etape, cu 28 de puncte acumulate. Genk este la trei puncte distanță de ultimul loc de play-off, ocupat de Zulte Waregem.
"Mă voi întoarce cât de curând!" Unde vrea să antreneze Marius Șumudică după despărțirea de CFR Cluj
ACUM 8 ORE
Real Madrid îi 'betonează' contractul lui Vinicius! Incredibil cât câștigă starul de pe Bernabeu