Început de meci incredibil pentru Ianis Hagi! Mijlocașul a reușit "dubla" în poarta lui Tătărușanu

Actualizat 17/07/2020 la 21:33 GMT+3

Ianis Hagi a reușit "dubla" în meciul amical dintre Lyon și Rangers, câștigat de formația scoțiană cu 2-0.

Ianis Hagi

Mijlocașul român a deschis scorul în minutul 20, după o lovitură de colț executată repede de scoțieni. Kent a intrat fulgerător în careul lui Lyon și l-a găsit excelent pe Ianis, cu o pasă în fața porții. Ciprian Tătărușanu, goalkeeper-ul lui Lyon, n-a putut interveni la execuția conaționalului său.
Tot Hagi Jr. a dublat avantajul lui Rangers, 5 minute mai târziu, bifând un start de meci extraordinar. Barisic a centrat în careu, iar Ianis a reluat cu stângul, din prima, la colțul lung.

Lyon - Rangers 0-2, după "dubla" lui Ianis Hagi

Rangers a rămas în inferioritate numerică în minutul 39. Kent a văzut direct cartonașul roșu, după o intrare întârziată.
Grație celor două goluri înscrise de Ianis Hagi, Rangers conducea cu 2-0 pe terenul lui Lyon, după primele 45 de minute.
Ianis Hagi a fost înlocuit la pauză de Steven Gerrard, managerul lui Rangers. În locul mijlocașului român a intrat Arfield. Cei de la Lyon n-au reușit să facă diferența nici în repriza secundă, deși au evoluat în superioritate numerică.
Echipele de start:
  • Lyon: Tătărușanu - Rafael, Marcelo, Andersen, Bard - Jean Lucas, Caqueret - Traore, Reine- Adelaide, Cherki - Ekambi
  • Rangers: McLaughlin - Tavernier, Edmundson, Goldson, Barisic - Jack, Aribo - Kent, Hagi, Davis - Morelos