• Firmino
    9'
Înaintea meciului

Brazil - Senegal

Friendlies - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și Brazil. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Adenor Leonardo Bacchi și Régis Bogaert? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Brazil și Senegal. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Brazil și Senegal. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
16:59

Final | Brazilia - Senegal 1-1. Firmino și Diedhiou au marcat cele două goluri în amicalul din Singapore. Neymar n-a reușit să egaleze recordul de goluri al brazilianului Ronaldo.

16:50

Salif Sane a fost foarte aproape să-l învingă pe Ederson cu un șut lângă bară. Portarul Braziliei s-a întins și a respins mingea.

16:38

Neymar a fost foarte aproape să înscrie din lovitură liberă. Șutul său a trecut puțin peste bara transversală, iar Brazilia și Senegal rămân la egalitate.

16:28

Schimbare la Brazilia: a ieșit Firmino, iar în locul său a intrat Everton. După golul din prima repriză, atacantul lui Liverpool a ajuns la a 13-a reușită în tricoul naționalei.

15:52

Pauză | Brazilia - Senegal 1-1

15:48

Gol Senegal! Diedhiou a egalat din penalty înainte de pauză! Mane a fost faultat în careu după un dribling minunat printre Dani Alves și Marquinhos.

15:43

Neymar a devenit cel mai tânăr jucător care ajunge la 100 de selecții pentru naționala Braziliei.

Iată reușita lui Bobby Firmino

15:13
Brazil

Gol Brazilia! Jesus reușește o fază bună în flancul drept și îi trimite ideal lui Firmino care deschide scorul cu o scăriță.

15:08
Brazil

O primă șansă pentru Brazilia, mingea retrimisă cu capul de Firmino spre un coechipier este respinsă de un fundaș și ajunge în brațele portarului

A inceput partida!

14.30

Iată echipele de start:

Brazilia:Ederson - Dani Alves, Thiago Silva, Marquinhos, Alex Sandro - Casemiro, Arthur, Coutinho - Neymar, Firmino, Jesus

Senegal:Gomis - Gassama, Kouyate, Sane, Koulibaly, Coly - Gueye, Diatta, Diagne - Sarr, Sadio Mane

14.20

Mascota Braziliei a făcut deplasarea în Singapore pentru partidă

14.10

Brazilia - Senegal este un amical de lux care le va atrage atenția fanilor celor de la FC Liverpool. Roberto Firmino și Sadio Mane vor fi pe teren pe Arena Națională din Singapore în meciul care începe la ora 15.00, ora României.

Este un meci cu miză și pentru Neymar. Starul celor de la PSG este la un singur gol de a-l egala pe "fenomenul" Ronaldo în clasamentul marcatorilor all-time pentru Brazilia, cu 62 de reușite. Pele este pe primul loc cu 77 de goluri.