Eintracht a rămas în inferioritate numerică exact înainte de pauză, când Gelson Fernandes a văzut al doilea cartonaș galben. Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 77 de Nils Petersen care a găsit colțul lung cu un șut plasat din interiorul careului. Spiritele s-au încins în prelungirile meciului, când David Abraham l-a trântit la pământ pe antrenorul lui Freiburg. În criză de timp, fundașul oaspeților a încercat să repună rapid mingea în joc din out, iar Streich se afla pe direcția lui.
Derbyul nordului Londrei, de la 18:30. Henry, cel mai frumos gol din Arsenal - Spurs
ACUM 8 MINUTE
Era minutul 90+6 când Abraham l-a împins puternic pe managerul de 54 de ani, iar acesta a căzut la pământ spre disperarea staff-ului și a suporterilor lui Freiburg. Vincenzo Grifo a fost cel mai agresiv dintre oamenii aflați pe banca gazdelor. Schimbat după o oră de joc, mijlocașul italian l-a bruscat pe Abraham, iar arbitrul n-a trecut cu vederea nici acest lucru. Ambii jucători au fost eliminați la finalul celor 101 de minute.
Haos total la PSG. Mbappe, surprins de camere când îl vorbește de rău pe Neymar. Ce a spus