Kulusevski și Chiesa au marcat pentru Juventus în finala Cupei Italiei contra Atalantei.

Juventus, la a 14-a Cupă

După ce a ratat titlul și riscă să piardă și calificarea în Champions League sezonul viitor, Juventus a câștigat în această seară Cupa Italiei în fața Atalantei.
Momentul în care Mark Clattenburg aproape s-a lăsat de arbitraj, după o dispută cu Jose Mourinho
ACUM 14 MINUTE
Kulusevski a deschis scorul pentru echipa lui Pirlo, în minutul 31, cu o execuție de clasă, șut cu efect la colțul lung.
Malinovsky, aflat într-o formă extraordinară, a egalat pentru Atalanta în minutul 41, cu un șut violent, la care Buffon a fost doar spectator.
În repriza a doua, acealși Kulusevski a oferit un assist pentru Chiesa, care a marcat golul de 2-1 ce a adus trofeul echipei lui Pirlo.
Acesta a fost primul meci cu specatori în Italia, de la începutul pandemiei. Aproximativ 4000 de fani au urmărit finala Cupei Italiei din tribunele stadionului din Reggio Emilia.
Cu această Cupă, Ronaldo a bifat o performanță fantastică. Portughezul a câștigat toate trofeele pe plan intern, la ultimele 3 echipe la care a jucat, Manchester United, Real Madrid și Juventus.
Un jucător de la City, înlocuitorul lui Messi la Barcelona! Cine e fotbalistul dorit pe Camp Nou